Jerzemu Głuchowskiemu nie udało się wywalczyć miejsca na podium w swoim pierwszym starcie w tegorocznym Grand Prix Polski weteranów w tenisie stołowym.

 


W weekend 18-19 listopada w Makowie rozegrane zostały trzecie zawody Grand Prix Polski weteranów w tenisie stołowym. Po raz pierwszy w tegorocznej edycji miał okazję rywalizować Jerzy Głuchowski.

Tenisista TKKF w swojej grupie wiekowej 70-74 lata, zmagania zaczął od fazy grupowej, w której odniósł 2 zwycięstwa i poniósł 1 porażkę.
W fazie pucharowej siedlczanin wygrał walkowerem z Ryszardem Bałauszko z Warszawy. Następnie ograł Stefana Żochowskiego z Ciechanowa 3:0. W półfinałowej potyczce nie dał rady Janowi Klemendorfowi z Ostrołęki,ale wyniki poszczególnych setów (17:19, 11:13, 7:11) świadczą o niezwykłej zaciętości spotkania.

Głuchowskiemu pozostawała jeszcze walką o miejsca 3-4. Niestety Andrzej Kurc z Rumii wygrał 3:1, w związku z czym tenisista TKKF Siedlce, musiał się zadowolić miejscem 5-6.

W 2023 roku zostanie jeszcze rozegrany jeden turniej z cyklu Grand Prix Polski Weteranów. Czwarte w sezonie 2023/2024 zawody odbędą się w dniach 9-10 grudnia w Węgierskiej Górce.