Dominik Grzęda w swoim kolejnym starcie w zawodach Pucharu Świata w kickboxingu na Węgrzech, mógł w końcu cieszyć się ze złotego medalu.

Od 15 do 18 czerwca w stolicy Węgier - Budapeszcie, rozgrywano zawody Pucharu Świata w kickboxingu (Hungarian World Cup). To były niezwykle udane zawody dla reprezentantów Polski, którzy wywalczyli 98 medali (23 złote, 26 srebrnych, 49 brązowych). Z jednego z wyżej wymienionych medali cieszył się reprezentujący TKKF Siedlce, Dominik Grzęda.

Siedlczanin rywalizował w formule low kick kategorii wagowej 91 kg. Dotarł do finału, w którym zmierzył się z Grekiem Sergiosem Sfirlasem. – To był mój trzeci finał w Budapeszcie, po dwóch srebrnych medalach - i walkach o tytuł z Rosjaninem i następnie Serbem w 2022 roku - zdobyłem teraz złoty. Finał w każdym aspekcie kontrolowałem od A do Z, a rywala nie znałem. Ten pojedynek o złoto był nieporównywalnie łatwiejszy od poprzednich. Moja forma była w zasadzie już na poziomie, na jakim powinna, jedyne co jeszcze do Mistrzostw Świata zmienię to wagę wyjściową do zrzucania.

Mistrzostwa Świata Seniorów odbędą się w Portugalii w dniach 17-26 listopada.