W dniu 4 lutego 2023 roku w sali Agencji Rozwoju Miasta Siedlce ul. Prusa 6 odbyły się Mistrzostwa Siedlec Amatorów w tenisie stołowym.

W tegorocznych mistrzostwach Siedlec Amatorów w tenisie stołowym wzięło udział 45 zawodników.

Impreza rozpoczęła się od uczczenia minutą ciszy niedawno zmarłą ikonę siedleckiego tenisa stołowego - Jana Sochackiego, m.in. członka ogniska Relaks i Zarządu Miejskiego TKKF w Siedlcach. Przez wiele lat był sędzią głównym turniejów tenisowych organizowanych przez TKKF. W tym roku zastąpił go inny weteran tenisa stołowego, także cieszący się ogromną popularnością w naszym regionie - Jerzy Głuchowski.

W turnieju najlepszy okazał się Andrzej Niewiarowski, który w finale pokonał Wiesława Wiśniewskiego. Trzecie miejsce przypadło Leszkowi Gilowi, a czwarte Anecie Antosiewicz.

Oprócz turnieju głównego, organizatorzy postanowili przeprowadzić również turniej pocieszenia. Zwyciężył w nim Karol Struczewski. Drugie miejsce zajął  Jarosław Pietruszewski, trzecie Dariusz Rzewuski, a czwarty był Piotr Jodełka.

- Śmiało można uznać imprezę za takie święto tenisa stołowego. Ping pong zawsze w Siedlcach był popularny. Nasze miasto ma w tym sporcie bogatą historię. Teraz czasy się zmieniły, ale wciąż nie brakuje osób, które lubią sobie pograć. Bardzo cieszy, że aż tylu zawodników zdecydowało się spotkać z nami w sobotnie przedpołudnie - powiedział Witold Jakubik, wiceprezes TKKF.

Organizatorem zawodów był Zarząd Miejski TKKF Siedlce. Udział przy organizacji mistrzostw miały także: Urząd Miasta Siedlce i Agencja Rozwoju Miasta Siedlce.