Dwóch kickbokserów TKKF Siedlce rywalizowało w Pucharze Świata w Budapeszcie.


Od 2 do 5 czerwca w stolicy Węgier odbyły się zawody Pucharu Świata w kickboxingu. W wydarzeniu brali udział zawodnicy w wieku seniora, juniora i kadeta. Rywalizowano we wszystkich formułach: full contact, K-1, low kick, kick light, light contact, pointfighting. Reprezentacja Polski także miała swoich przedstawicieli w Budapeszcie. Dwóch z nich przynależy do TKKF Siedlce.

Bardzo dobrze spisał się Dominik Grzęda, który walcząc w formule  low kick w kat. 91 kg dotarł do finału. W nim musiał uznać wyższość reprezentanta Serbii, ale srebrny medal jest dużym sukcesem naszego zawodnika.Roger Garbaczewski rywalizujący w formule kick light w wadze 89 kg, był bliski dotarcia do strefy medalowej, jednakże ta sztuka mu się nie udała. Decydującą walkę przegrał przez przewagę jednego trafienia i musi odłożyć marzenia o medalu na kolejne zawody.

Reprezentanci Polski w Budapeszcie zdobyli aż 95 medali: 22 złote, 39 srebrnych i 34 brązowe. Polska zajęła 4 miejsce pod względem liczby wywalczonych krążków. Więcej mieli tylko Węgrzy, Bułgarzy i Niemcy.

Turniej w węgierskiej stolicy był jednym ze sprawdzianów przed jesiennymi Mistrzostwami Europy seniorów w Turcji.