Jerzy Głuchowski (TKKF Ognisko Siedlce) nie miał sobie równych w 8 Grand Prix Polski w tenisie stołowym weteranów.

W drugi weekend kwietnia w podkieleckiej Bilczy, odbyło się 8 Grand Prix Polski weteranów w tenisie stołowym. W zawodach wziął udział Jerzy Głuchowski (TKKF Ognisko Siedlce).

Siedlczanin rywalizujący w kat. 70-74 lata rozpoczął zmagania od fazy grupowej, w której wygrał trzy pojedynki: 3:2 z Bogdanem Krakiewiczem, 3:0 ze Stanisławem Pitalą i 3:0 z Sylwestrem Żywotkiem. Dzięki temu znalazł się w fazie pucharowej, na poziomie 1/8 finałów.

Po trudnej przeprawie z Jerzym Schreiberem (3:2), pokonał następnie po 3:0 Janusza Olbińskiego i Michała Wolnego i znalazł się w finale! W nim zmierzył się z wyżej notowanym Wiesławem Ostrowskim. Mimo dominacji rywala w dwóch pierwszych setach (wygrane do 3 i do 4), Głuchowski odrodził się w dwóch kolejnych (zwycięstwa do 6 i do 5). O triumfie zdecydował piąty set wygrany przez Głuchowskiego po zaciętej walce do 15.