Jerzy Głuchowski w kwietniowych zawodach z cyklu Grand Prix Polski weteranów w tenisie stołowym, zajął drugą lokatę.

W dniach 15-16 kwietnia w Olkuszu odbył się ósmy turniej Grand Prix Polski weteranów w tenisie stołowym. W gronie 245 startujących, był reprezentujący TKKF Siedlce, Jerzy Głuchowski. Nasz tenisista tradycyjnie nie zawiódł i ukończył zawody na podium.

W fazie grupowej pan Jerzy pokonał Jerzego Tokarskiego z Bielsko-Białej (3:0), Stanisława Pitalę z Mszany Dolnej (3:0) oraz Janusza Wojnarskiego z Gostynina (3:1) i wygrał rywalizację w swojej grupie eliminacyjnej.

W 1/8 finału otrzymał wolny los, ale już w kolejnych rundach było o wiele trudniej. W ćwierćfinale przegrywał już z Adamem Rozwadowskim z Zamościa 0:2, ale utrzymał nerwy na wodzy i trzy kolejne partie rozstrzygnął na swoją korzyść. W pojedynku półfinałowym Głuchowski zmierzył się z liderem Grand Prix, Henrykiem Prusińskim z Olsztyna. I w tej potyczce nasz tenisista wykazał się nie lada spokojem i cierpliwością, bowiem z wyniku 1:2, doprowadził do swojego triumfu - 3:2.

Finałowe starcie pana Jerzego z Michałem Wolnym z Rudy Śląskiej także było zacięte, ale nie zakończyło się happy endem dla naszego reprezentanta. Tak czy inaczej, Jerzy Głuchowski w Olkuszu zdobył srebrny medal, przełamując tym samym „kompleks” trzeciego miejsca. Co ciekawe nasz tenisista zdobył srebro w... Srebrnym Mieście. Olkusz jest tak nazywany za sprawą sięgających średniowiecza tradycji górnictwa srebra i ołowiu.

W sezonie 2022/2023 odbędą się jeszcze dwie imprezy ogólnopolskie dla nestorów tenisa stołowego. W dniach 20-21 maja w Międzyzdrojach rozegrany zostanie dziewiąty turniej z cyklu Grand Prix Polski, a miesiąc później (w dniach 16-18 czerwca) odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Gliwicach.

Na przełomie czerwca i lipca w norweskim Sandefjord rozegrane zostaną z kolei Mistrzostwa Europy Weteranów.