Ze złotym medalem wrócił z Pucharu Świata w kickboxingu Austrian Classic, Daniel Jurzyk reprezentujący TKKF Siedlce.

1337 zawodników i zawodniczek z Europy, ale również ze Stanów Zjednoczonych i Brazylii, wzięło udział w Pucharze Świata Austrian Classic, który w dniach 17-19 marca odbył się w Innsbrucku. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski, którzy wywalczyli 63 medale, w tym 15 złotych, 17 srebrnych i 31 brązowych.

Jeden z wyżej wymienionych medali zdobył Daniel Jurzyk (TKKF Siedlce), który dotarł do finału rywalizacji w gronie juniorów starszych w formule K-1 (kat. 91 kg), gdzie pokonał Słoweńca Beno Vidmara Orgada.

Reprezentacja Polski seniorów w samej tylko formule K-1 wygrała klasyfikację drużynową, zdobywając 5 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy medal. Dużą cegiełkę do tego triumfu dołożył wspomniany Jurzyk.