Szóste zawody z cyklu Grand Prix Polski weteranów w tenisie stołowym przyniosły Jerzemu Głuchowskiemu kolejne miejsce na podium.

W dniach 18-19 lutego w Gliwicach odbyły się szóste w tym sezonie zawody z cyklu Grand Prix Polski w tenisie stołowym. Wśród ponad trzystu startujących, był reprezentujący TKKF Siedlce, Jerzy Głuchowski.

Pan Jerzy "w cuglach" wygrał swoją grupę, pokonując trzech rywali w stosunku 3:0 (Józefa Tureckiego z Mielca, Jana Wieczorka z Myszkowa i Mariana Wysoczańskiego z Jeleniej Góry). W 1/8 finału rozprawił się z Wiesławem Wójcikiem z Lublina (3:0), zaś w kolejnej fazie ograł Adama Rozwadowskiego z Zamościa 3:1 i znalazł się w półfinale. W nim trafił na najwyżej rozstawionego zawodnika w turnieju w Gliwicach - Henryka Prusińskiego i niestety zaznał goryczy porażki, ulegając 0:3.

By móc stanąć chociażby na najniższym stopniu podium, Głuchowski potrzebował wygrać jeden pojedynek w turnieju pocieszenia. Dokonał tego, pokonując Adama Urbańskiego z Tymbarku 3:0. Dzięki temu, nasz przedstawiciel mógł cieszyć się z trzeciego miejsca w gliwickim turnieju.

Siódmy w tym sezonie turniej z cyklu Grand Prix Polski Weteranów zostanie rozegrany w dniach 11-12 marca w Węgierskiej Górce, ósmy - w Olkuszu (15-16 kwietnia), a dziewiąty -w Międzyzdrojach (20-21 maja).

Zwieńczeniem sezonu będą Mistrzostwa Polski Weteranów, które odbędą się w połowie czerwca 2023 roku w Gliwicach.