Daniel Jurzyk, reprezentujący barwy TKKF Siedlce, wywalczył we Włoszech tytuł wicemistrza świata juniorów w kickboxingu!

Od 30 września do 10 października we włoskiej miejscowości Lido di Jesolo odbywały się mistrzostwa świata dzieci, kadetów i juniorów w kickboxingu. Rywalizacja przebiegała w kilku formułach: full contact, light contact, kick light, K-1 i poinfighting.

Startujący we Włoszech Biało-Czerwoni zdobyli aż 84 medale, w tym 16 złotych, 28 srebrnych i 40 brązowych. Nikt nie wywalczył więcej medali od Polaków. W gronie wyżej wymienionych szczęśliwców znalazł się Daniel Jurzyk.

Zawodnik TKKF Siedlce walczył w formule low kick w kategorii wagowej 91 kg. W półfinale reprezentant Polski pokonał Chorwata Renato Roguljicia.

W walce o złoty medal lepszy od Jurzyka okazał się Ferit Karadagli z Turcji i to on cieszył się z mistrzowskiego tytułu. Daniel mimo porażki, mógł radować się z wywalczenia srebrnego medalu mistrzostw świata, co jest znaczącym osiągnięciem.