Reprezentant TKKF Siedlce, Jerzy Głuchowski udanie zainaugurował nowy cykl Grand Prix Polski weteranów w tenisie stołowym.


W Międzyzdrojach rozegrany został pierwszy w nowym sezonie turniej z cyklu Grand Prix Polski weteranów w tenisie stołowym. Do województwa zachodniopomorskiego zjechało ponad 230 zawodników i zawodniczek. Jednym z nich był reprezentujący TKKF Siedlce, Jerzy Głuchowski. Startujący w kat. 70-74 lata tenisista zaprezentował się z bardzo dobrej strony.


W fazie grupowej każdego z trzech rywali pokonywał w stosunku 3:0. Ćwierćfinał i półfinał również nie okazał się dla Głuchowskiego problemem (wygrane 3:1 i 3:0). Dopiero w finale trafił na godnego siebie rywala. Janusz Żukowski wysoko postawił poprzeczkę. Dwukrotnie wychodził na prowadzenie: 1:0 i 2:1, ale za każdym razem zawodnik TKK doprowadzał do remisu. W decydującej partii minimalnie lepszy (12:10) okazał się tenisista ze Szczecina.


Drugi turniej z cyklu Grand Prix Polski weteranów zaplanowano na połowę października w Krośnie. Kolejne imprezy odbędą się w Makowie (19-20 listopada) i Sandomierzu (10-12 grudnia).