Jerzy Głuchowski uczestniczył w 9 Grand Prix Polski weteranów w tenisie stołowym. Jego udział w zawodach w Międzyzdrojach okazał się bardzo owocny.

Blisko 190 zawodników i zawodniczek rywalizowało w dniach 7-8 maja w 9 Grand Prix Polski weteranów w tenisie stołowym. Turniej został rozegrany w Międzyzdrojach. Wśród uczestników w kat. 70-74 lata brał udział Jerzy Głuchowski.

Reprezentant TKKF Siedlce w zmaganiach grupowych okazał się bezkonkurencyjny. Wygrał po 3:0 z Andrzejem Kurcem z Rumii i Wacławem Marchalewiczem z Jeleniej Góry.

W fazie pucharowej, najpierw otrzymał wolny los, który dawał mu przepustkę do ćwierćfinału. W nim ograł 3:1 Andrzeja Jaworskiego z Inowrocławia. W półfinale mimo przegrania pierwszego seta z Leszkiem Jodaniewskim z Człuchowa, wygrał trzy kolejne i zameldował się w finale. W walce, decydującej o triumfie w całym turnieju, Głuchowski uległ Michałowi Wolnemu z Rudy Śląskiej 1:3 i zajął ostatecznie drugie miejsce.

Turniej w Międzyzdrojach był ostatnim w tym sezonie z cyklu Grand Prix Polski weteranów. Teraz przed nestorami tenisa stołowego w naszym kraju mistrzostwa Polski, które w dniach 3-5 czerwca zostaną rozegrane w Gliwicach.

Miesiąc później, bo na przełomie czerwca i lipca we włoskim Rimini odbędą się Mistrzostwa Europy weteranów.