Kickbokserzy TKKF Siedlce mają za sobą start w mistrzostwach świata, które odbyły się we włoskim Lido De Jesolo.

Od 18 do 23 października we włoskiej miejscowości Lido de Jesolo trwały mistrzostwa świata seniorów i mistrzów WAKO we wszystkich formułach kickboxingu (pointfighting, light contact, kick light, full contact, low ick, K-1). Wśród walczących było dwóch kickbokserów TKKF Siedlce: Roger Garbaczewski i Dominik Grzęda.

Roger walczył w formule kick light w kat. wagowej 79 kg. W ćwierćfinałowej walce siedlczanin rozprawił się z Turkiem Kaanem Tokiem. Pojedynek półfinałowy z Ukraińcem Arturem Borysovem, rozpoczął się dla Garbaczewskiego bardzo niefortunnie. W pierwszych sekundach otrzymał kopnięcie w splot, co uniemożliwiło kontynuowanie walki pojedynku. Porażka w tej fazie oznaczała jednak zdobycie brązowego medalu mistrzostw świata, co dla zawodnika TKKF jest dużym osiągnięciem.

Wiele kontrowersji wzbudził werdykt pojedynku ćwierćfinałowego z udziałem Dominika Grzędy (low kick, 91 kg). Do ostatnich sekund walki z Rosjaninem Bulatem Kaimovem na tablicy widniał wynik 2:1 dla siedlczanina, ale ostatecznie na koniec pojawił się wynik 2:1 dla rywala i Dominik musiał zakończyć rywalizację we Włoszech.